• Dumlupınar Mah. 2.Cadde Lale Apt. Kat:5 Daire:10

Hakkımızda

Hakkımızda

Av. Şükrü Elbir

İlk, orta ve lise öğrenimimi Afyonkarahisar’da tamamlamış, Hukuk eğitimi için 2001 yılında Ankarada Gazi Üniversitesinde öğrenime başlamıştır. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Ankara)’den 2005 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık mesleğine adım atmış ve aralıksız olarak bu güne kadar Afyonkarahisar’ da avukatlık yapmaya devam etmiştir. .

2010 yılında Elbir Hukuk Bürosunu kurup büro çatısı altında faaliyetine devam etmiştir.

2018 yılında arabulucuk belgesi alarak arabuluculuk hizmeti de vermeye başlamıştır. İş Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında uzmanlık eğitimi alarak uzman  arabulucu olmuştur. Ayrıca Ticaret Hukuku alanında Sigorta Hukuku ile Banka ve Finans Hukuku alanlarında alt uzmanlık eğitimleri almıştır.

 

2014-2016 yılları arasında bir dönem baro yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Meslek hayatında 2005 yılında Afyonkarahisar’da avukatlık stajına başladı. Staj bitiminde staj yaptığı büroda sigortalı avukat olarak Nisan 2007 tarihine kadar çalıştı. Bu tarihte kısa dönem askerlik görevi için mesleğe ara verdi. Eylül 2007 tarihinde yönetici avukat olarak aynı büroda çalışmaya başladı.Bu süreçte Yapı ve Kredi Bankası Afyonkarahisar ve Uşak şubelerinin kredi kartı, bireysel kredi ve ticari kredi icra takiplerini yürüttü. Yapı ve Kredi Bankasının Afyonkarahisar ili ve ilçelerindeki ipotek tesisi işlemlerini yürüttü. Aynı zamanda T. Halk Bankası A.Ş. nin bireysel ve ticari kredi takip işlemlerini de yürüttü. Mayıs 2010 tarihinde çalıştığı bürodan ayrılarak Elbir Hukuk Bürosunu kurup müstakil olarak avukatlık, danışmalık ve arabuluculuk hizmetlerini vermeye başladı.

2012  yılında Tüketiciyi Koruma Derneği Afyon Şubesi Başkanlığını Av. Hatice Gök’ten devralmış olup halen başkanlık görevine devam etmektedir.

2015-2021 arasında 6 yıl Afyonkarahisar Tüketici Hakem Heyetinde Baro Temsilcisi olarak görev almıştır.

2022 yılından itibaren Afyonkarahisar Tüketici Hakem Heyetinde sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak tekrar görev almaya başlamıştır. Görevi halen devam etmektedir.

2015-2019 yılları arasında Afyon Belediyesi Pazar Yerleri Komisyonunda dernek temsilcisi olarak yer almıştır.

2014-2016 yılları arasında Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ile Zübeyde Hanım Kadın ve Çocuk Hastanesinde Hasta Hakları Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Hali hazırda Afyonkarahisar Barosu Meslek Sorunları Komisyonu, Staj komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca  Afyonkarahisar Merkez İlçe Seçim Kurulunda 2018-2022 yılları arasında  gözlemci üye olarak, 2022-2024 yılları arasında da asil üye olarak  görev aldı.

Uzmanlık alanları              :

Tüketici Hukuku

Ticaret Hukuku

Aile Hukuku,

İcra-İflas Hukuku,

Bankacılık Hukuku, ,

Sigorta Hukuku,

Gayrimenkul-İnşaat ve Kira Mevzuatları,

Medeni Hukuk,

Borçlar Hukuku,

Aile Hukuku,

İdare Hukuku

Sağlık Uygulamaları ve Tazminat Hukuku